Supcase kontra Otterbox: które etui pokochasz?

Supcase kontra Otterbox

Szukasz niezawodnego, wytrzymałego etui ochronnego dla swojego smartfona, smartwatcha lub tabletu? W takim razie jest całkiem prawdopodobne, że próbujesz wybrać pomiędzy Supcase vs Otterbox. Te dwie marki znane są z tego, że świetnie się sprawdzają w trudnych warunkach. Mają wiele cech wspólnych.

Więc jak się dowiedzieć, która marka jest lepsza? Nasze porównanie pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Wysoce odporne etui na telefon może wytrzymać nawet najtrudniejszych warunkach na świecie. Musi być znacznie lepsze niż standardowy case, używany do ochrony urządzenia przed zadrapaniami lub sporadycznymi upadkami.

Pokrowiec musi wytrzymać próbę ekstremalnych temperatur, upadki na skały itp. Co więcej, powinien on również idealnie pasować do Twojej dłoni, zapewniając bezpieczny i pewny chwyt.

Jeśli szukasz tego rodzaju sprzętu, istnieje wiele możliwości, spełniających oczekiwania najbardziej wybrednych klientów. Supcase i Otterbox to dwie z najbardziej znanych marek etui. Aby pomóc Ci wybrać tę, która jest najlepsza dla Ciebie, postanowiliśmy je porównać.

Ponieważ obie te marki oferują obecnie wiele produktów o różnych cechach i właściwościach, porównane zostaną produkty o najbardziej zbliżonych do siebie typach: etui Supcase Unicorn Beetle Pro Series oraz Otterbox Defender Series.

Czym różni się Supcase od Otterbox

Główne różnice między etui marki Supcase a Otterbox, to :

 • Supcase jest bardzo łatwy i szybki w montażu, natomiast założenie etui Ottterbox wymaga cierpliwości i pewnych umiejętności.
 • Supcase jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych, podczas gdy Otterbox jest dostępny w ograniczonej gamie kolorów.
 • Supcase posiada odpinaną część, Otterbox nie, co sprawia, że jest on nieco bardziej nieporęczny.
 • Supcase jest znacznie tańszy.
 • Supcase wydaje się lepiej znosić próbę czasu, natomiast gumowe powierzchnia etui Otterboxa zużywa się dość szybko.

Poznaj cechy Supcase i Otterbox

Supcase kontra Otterbox

Porównajmy teraz po kolei najważniejsze cechy wytrzymałych futerałów na telefon: Supcase vs Otterbox.

Design Supcase i Otterbox

Kupno wytrzymałego etui nie jest raczej kwestią estetyki. W rzeczywistości, umieszczając swój elegancki smartfon w jednym z nieporęcznych, wielowarstwowych pokrowców ochronnych, skutecznie ukrywasz jego urok, niezależnie od tego, jaki case wybierzesz.

Nie oznacza to jednak, że przy wyborze nowego etui nie należy w ogóle brać pod uwagę wyglądu. W końcu design może Ci wiele powiedzieć również o właściwościach konstrukcyjnych futerału.

Kiedy położysz obok siebie etui Supcase Unicorn Beetle Pro Series i Otterbox Defender Series, zobaczysz, która z marek jest bardziej skoncentrowana na wyglądzie produktów.

Otterbox jest niezwykle prosty i minimalistyczny, natomiast Supcase może pochwalić się intrygującymi detalami, które nie wydają się mieć żadnego innego celu niż estetyka.

Ponadto, obudowy Otterbox są dostępne tylko w kilku odcieniach kolorystycznych, Supcase oferuje szeroką gamę jasnych kolorów, w tym czerwony, niebieski, zielony i fioletowy.

Niezależnie od tego, czy po prostu lubisz dopasowywać kolor do swojego sprzętu do stroju, czy też doceniasz to, że jaskrawe kolory sprawiają, że smartfony są łatwiejsze do zauważenia w plecaku lub ciemnym namiocie, Supcase z pewnością przekona Cię do siebie.

To, co sprawia, że niektórzy twierdzą, że wytrzymałe futerały na telefon są brzydkie, to ich masywność. Prawdopodobnie niemożliwe jest skonstruowanie wytrzymałego i wyglądającego smukło etui. Jednak istnieją sposoby, aby zminimalizować tę cechę i sprawić, aby wysoce odporny case był także elegancki.

Obie marki podchodzą do tej kwestii na swój własny sposób. Otterbox redukuje masywny wygląd przez zastosowanie gładkiej powierzchni. Pozbawiona jest wszelkich rozpraszających detali i tekstur. Supcase pozwala na dostosowanie głębokości etui poprzez odłączenie obrotowego klipsa kabury z tyłu. Oba pokrowce mogą być również używane jako podstawki, co przydaje się, gdy chcesz prowadzić wideorozmowy, vlogi lub po prostu oglądać filmy w namiocie.

Z jakich materiałów powstają etui Supcase i Otterbox?

Etui z serii Otterbox Defender składa się z wielu warstw z poliwęglanu pochodzącego w co najmniej 50% z recyklingu. Posiadają trwały, twardy rdzeń wewnętrzny i miękką, gumową powłokę zewnętrzną. Sprawia to, że są bardzo miłe w dotyku i stabilne, nawet w spoconych lub mokrych dłoniach.

Niemniej jednak, osoby, które używały tego etui przez wiele miesięcy twierdzą, że miękka górna warstwa ma tendencję do szybkiego niszczenia się i po kilku miesiącach zaczyna wyglądać na zużytą i luźną.

Futerały Supcase Unicorn Beetle Pro są wykonane z kilku warstw standardowego TPU. Nie wyglądają one tak okazale i nie są tak miękkie w dotyku jak futerały Otterbox, bywają także nieco bardziej śliskie.

Poza tym ci, którzy używali ich przez kilka lat z rzędu etui Supcase zazwyczaj stwierdzają, że poza kilkoma zadrapaniami i sporadycznymi pęknięciami, futerały te nadal wyglądają świetnie.

Jeśli chodzi o niezawodność i ochronę, oba te odporne na wstrząsy etui najprawdopodobniej będą sprawować się bardzo dobrze, nawet po latach ciągłego użytkowania.

Pancerne etui-pełna ochrona od Supcase i Otterbox

Supcase kontra Otterbox

Pancerne futerały ochronne powinny chronić Twój smartfon przed niemal każdym uszkodzeniem. Jeśli bierzemy pod uwagę środowisko zewnętrzne, może to być upadek ze znacznej wysokości na ostrą skałę, zarysowanie na chropowatej powierzchni, ekstremalne ciepło i zimno lub kontakt z wilgocią i wodą.

Jak surowo powinieneś oceniać właściwości ochronne swojego etui na telefon? To już zależy wyłącznie od Ciebie. Nawet jeśli nie ma sensu płacić za funkcje, których tak naprawdę nie będziesz używać, to i tak lepiej być bezpiecznym niż żałować. Zwłaszcza jeśli wędrujesz lub wspinasz się z urządzeniem wartym +4000 zł w kieszeni.

Dobrą wiadomością jest to, że Supcase vs Otterbox są dobrze znane z produkcji niezawodnych i godnych zaufania etui ochronnych, które naprawdę mogą uratować Twój telefon przed większością szkód.

Oba mają odpowiednio dobrane, wytrzymałe osłony przeciwkurzowe na wszystkich swoich otworach wejściowych/wyjściowych, a ich konstrukcje absorbujące wstrząsy mogą skutecznie zminimalizować wpływ nagłych upadków i uderzeń. Niestety, żaden z tych pokrowców nie jest całkowicie wodoodporny.

Jedną z cech, które odróżniają te dwa etui od siebie jest ochrona ekranu. Otterbox Defender jest całkowicie pozbawiony takiego zabezpieczenia. Etui Supcase Unicorn Beetle Pro można kupić w dwóch wersjach: z wbudowaną ochroną lub bez niej. Co prawda to zabezpieczenie wykonane jest z plastiku, a nie z zaawansowanego szkła hartowanego, ale dobrze się sprawdza i wystarcza na długo.

Jeśli chcesz, aby Twój telefon był chroniony ze wszystkich stron, posiadanie osłony ekranu jest koniecznością. Dlatego prawdopodobnie będziesz musiał kupić szkło hartowane i etui Otterbox Defender, co sprawi, że zakup będzie jeszcze droższy.

Funkcjonalny case od Supcase i Otterbox

Wytrzymałe futerały ochronne są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa telefonu podczas przygód na świeżym powietrzu. Chcesz, aby Twój telefon był w pełni funkcjonalny, nawet gdy jest wewnątrz etui, prawda?

Niestety, niektóre pancerne pokrowce mogą zakłócać podstawową funkcjonalność telefonu, blokując niektóre z jego przycisków dotykowych, czujników lub portu ładowania bezprzewodowego.

Jeśli chodzi o Otterbox, ludzie czasami zgłaszają problemy z czułością ich ekranu dotykowego wokół krawędzi, gdzie etui jest najgrubsze. To może być bardzo niewygodne, jeśli trzeba szybko napisać wiadomość tekstową lub sprawdzić szczegóły na krawędzi mapy cyfrowej.

Futerały Supcase również nie są całkowicie dostosowane do tego typu problemów. Ich użytkownicy czasami zgłaszają, że nie mogą zmieścić kabla do ładowania wewnątrz dedykowanego otworu na etui (zwłaszcza jeśli używają ładowarki zamiennej). Oznacza to, że muszą zdejmować etui za każdym razem, gdy ich telefon potrzebuje ładowania.

Na szczęście problemy te nie dotyczą wszystkich produktów dostępnych na rynku. Nie każdy, kto używa tych futerałów, ma podobne doświadczenia.

Które etui jest droższe: Otterbox czy Supcase?

Otterbox jest uważany za markę premium i jego ceny z pewnością to potwierdzają. Ceny etui mogą się różnić w zależności od czasu zakupu i preferowanego sprzedawcy. W przypadku Otterbox spodziewaj się, że zapłacisz nawet dwa razy więcej za każde porównywalne etui do pokrowca Supcase.

Co więcej, cena może dalej rosnąć, jeśli musisz kupić oddzielne zabezpieczenie ekranu lub inne akcesoria.

Supcase uważany jest za markę przyjazną dla budżetu. Jednak wygląda to bardziej na element modelu biznesowego producenta, niż wynik gorszej jakości. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, to z pewnością jest to bardzo dobry wybór.

Montaż etui Supcase i Otterbox

Supcase kontra Otterbox

Montaż etui może być nieco skomplikowany, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. Jeżeli obawiasz się poprawnego przeprowadzenia tego procesu wybieraj futerały Supcase zamiast Otterboxa, ponieważ ich instalacja jest o wiele prostsza.

Tak zainstalujesz etui Supcase Unicorn Beetle Pro na swoim smartfonie:

 • Oddziel przednią i tylną część etui ochronnego, odblokowując je paznokciem w rogach.
 • Jeśli kupiłeś etui z wbudowaną osłoną ekranu, zainstaluj najpierw tę część na wyświetlaczu swojego smartfona.
 • Teraz dołóż tylną część etui. Case powinien dokładnie przylegać z obu stron.
 • Zabezpiecz telefon, dociskając przednią i tylną część futerału w rogach i na krawędziach.

Zdejmowanie etui Supcase jest tak samo proste jak jego pierwszy montaż. Cały proces nie powinien zająć więcej niż 30 sekund. Sprawia to, że Supcase jest jednym z najbardziej przyjaznych użytkownikowi ochronnym etui na rynku.

Instalacja Otterbox Defender jest bardzo podobna do instalacji Supcase, jednak ma więcej kroków i trwa dłużej. W praktyce wymaga też większej precyzji:

 • Najpierw należy wyjąć futerał z pudełka. Może to być dość trudne, ponieważ case może być zakleszczony w kartonie.
 • Ostrożnie odklej zewnętrzną folię ochronną od futerału.
 • Oddziel przednią ramkę od tylnego panelu twardej obudowy.
 • Włóż swój smartfon do tylnej części etui i zatrzaśnij tam, gdzie są strzałki.
 • Nasuń przednią ramkę na telefon. Dociśnij części etui do siebie, aż będą się mocno trzymać.
 • Załóż gumową osłonę i upewnij się, że dobrze przylega do telefonu.
 • Na koniec załóż etui.

Aby zdjąć etui Otterbox, wystarczy postępować zgodnie z tą samą instrukcją, tylko w odwrotnej kolejności. Mimo, że nie jest to nauka o rakietach, zajmuje zdecydowanie więcej czasu i wysiłku w porównaniu do Supcase.

Co więcej, może być trudniej, jeśli instalujesz osobną zakupioną osłonę ekranu. Upewnij się, że jest ona kompatybilna z etui i kontynuuj instalację w odpowiedniej kolejności.

Mocne i słabe strony Supcase i Otterbox

Mocne strony Supcase

 • Prosty i szybki montaż
 • Półka kosztowa średniego szczebla
 • Kompatybilność z wieloma urządzeniami
 • Różnorodność w wyborze koloru
 • Świetnie wygląda, nawet po kilku miesiącach użytkowania
 • W zestawie z ochrona ekranu

Słabe strony Supcase

 • Niektórzy użytkownicy mogą preferować bardziej minimalistyczny wygląd
 • Gładka powierzchnia TPU może być nieco śliska
 • W niektórych modelach etui otwory wejściowe/wyjściowe nie mieszczą prawidłowo złączy
 • Osłona ekranu jest wykonana z tworzywa sztucznego, a nie z hartowanego szkła

Zalety Otterbox

 • Jedna z najbardziej znanych marek na rynku
 • Sprawdzona także w trudnych warunkach
 • Etui częściowo wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu/zrównoważonego rozwoju
 • Smukły, minimalistyczny design
 • Dobra przyczepność dzięki antypoślizgowemu etui
 • Kompatybilny z wieloma urządzeniami

Wady Otterbox

 • Ograniczona ilość kolorów i wzorów do wyboru
 • Stosunkowo drogie
 • Zewnętrzny gumowa powłoka zużywa się dość szybko
 • Zabezpieczenia ekranu musi być kupione oddzielnie
 • Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że etui zaburza funkcjonalność dotykową ich urządzeń

Inne marki etui

Supcase vs Otterbox nie są jedynymi markami oferującymi etui ochronne na telefony przystosowane do użytku na świeżym powietrzu. Oto kilka alternatyw, które mogą Cię zainteresować:

Supcase kontra Otterbox
Urban Armor Gear

Urban Armor Gear (lub UAG) to kolejna najlepiej sprzedająca się marka futerałów sprawdzających się w ekstremalnych warunkach. Etui UAG są lekkie, ale bardzo wytrzymałe, niezawodne oraz odporne na wstrząsy.

Chociaż pokrowce UAG są jednymi z najdroższych na rynku, ich cenę uzasadnia pięciowarstwowa konstrukcja o niezrównanych właściwościach ochronnych.

UAG dostarcza etui na telefony dla wszystkich najnowszych urządzeń Apple, Samsung i Google. Ponadto posiada również futerały na tablety, laptopy i inne niezbędne akcesoria.

Meritcase

Etui Meritcase nie są może najbardziej znanymi i najpopularniejszymi produktami na rynku, ale z pewnością mają swoje mocne strony. Po pierwsze i najważniejsze, ich bardzo przystępne cenowo futerały są wodoodporne, co jest istotną cechą dla każdego, kto spędza czas na świeżym powietrzu.

Co więcej, etui są wyposażone w wytrzymałe smycze na nadgarstki, które świetnie się sprawdzą, jeśli nie lubisz nosić telefonu w kieszeni. Pokrowce Meritcase mają również wbudowane ochraniacze ekranu.

Supcase i Otterbox w pytaniach i odpowieziach

Czy etui Otterbox i Supcase nie utrudniają ładownia bezprzewodowego?

Zarówno Supcase, jak i Otterbox produkują etui ochronne, które umożliwiają bezprzewodowe ładowanie. Niemniej jednak, zawsze sprawdzaj szczegółowo specyfikacje produktu, który kupujesz, ponieważ te parametry mogą się różnić w zależności od modelu.

Czy etui Unicorn Beetle Pro od Supcase lub Otterbox Defender są wodoodporne?

Nie. Oba te futerały nie są wodoodporne, ale bez problemu wytrzymają lekki deszcz lub kontakt z wilgocią. Nie są przeznaczone do ochrony telefonu w przypadku zanurzenia go w wodzie.

Czy futerały Supcase Unicorn Beetle Pro i Otterbox Defender są wyposażone w ochronę ekranu?

Etui Supcase Unicorn Beetle Pro jest dostępne zarówno z wbudowanym ekranem ochronnym, jak i bez niego, natomiast Otterbox Defender w ogóle nie zawiera ochrony ekranu, więc trzeba go dokupić osobno.

Czy futerały Supcase są tak samo niezawodne jak pokrowce Otterbox? Dlaczego są tak tanie?

Otterbox jest obecnie jedną z najlepiej sprzedających się marek etui ochronnych na rynku. Niemniej jednak, jest to również jedna z najdroższych marek. Oprócz tego, że płacisz za reputację marki, inwestujesz również w jej bardziej wyrafinowane i częściowo trwałe materiały.

Supcase jest również firmą o wysokiej renomie, choć jest nowsza i mniej znana. Oprócz świetnej jakości i różnorodności swoich produktów, marka ta przyciąga klientów przystępnymi cenami.

Co wybrać: etui Supcase czy Otterbox?

Po pierwsze i najważniejsze, korzystanie z etui ochronnego ze smartfonem jest absolutnie konieczne, jeśli spędzasz dużo czasu na zewnątrz.

Nie tylko może zabezpieczyć Twój smartfon przed niepotrzebnym uszkodzeniem, ale może również uratować Ciebie przed utratą kontaktu ze światem lub dostępu do nawigacji w dziczy.

Dlatego, zakup jakiegokolwiek etui ochronnego jest lepszym rozwiązaniem niż nieposiadanie żadnego. Więc jeśli nie stać Cię na etui z najwyższej półki, wybierz najbardziej przystępną opcję. W tym konkretnym przypadku, jest to Supcase, który zazwyczaj kosztuje połowę wartości Otterbox.

Cena to nie jedyny powód, dla wybór Supcase jest lepszy niż Otterboxa. Jest on również łatwiejszy w montażu, można go kupić z wbudowanym zabezpieczeniem ekranu. Posiada także wiele atrakcyjnych wariantów kolorystycznych.

Źródło: https://alloutdoorsguide.com/supcase-vs-otterbox/?fbclid=IwAR0jHxkNcJW30FCr2b2bcS87zTxHHzEMj4AgkiF3et5vxWKTCV8e5G0USwE

Dodaj komentarz