Jakie etui najlepiej spełni Twoje oczekiwania?

Wybieranie etui na telefon, które pasuje do Twojego stylu życia, Twoich nawyków użytkowania, jest tak samo ważne jak wybór samego telefonu. Wraz z rosnącymi cenami telefonów, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby chronić swoje urządzenie bez poczucia, że jest „uwięzione” w nieodpowiednim etui.

Niektórzy z nas użytkują telefony z wielką dbałością, nigdy ich nie upuszczając, nie pisząc sms-ów, podczas spaceru, rzadko wyciągając go z torby, torebki, kieszeni, ale sam przyznasz, że to bardzo trudne, a dla wielu niewykonalne.

Są też osoby, które nienawidzą etui. Ta grupa ludzi – wiecie, cyfrowi minimaliści – brzydzą się każdym etui, które dodaje 0,00001 grama wagi. Sprzeciwiają się każdej masie dodanej do ich telefonu, niezależnie od tego, jak dobrze case je chroni. Zdają sobie sprawę, że wystarczy jeden pechowy upadek, by zrujnować Samsunga S20, iPhone SE, Google Pixel 4 czy inne smartfony dostępne na rynku.

Reszta z nas (w tym ja)? Używam mojego telefonu, aby robić zdjęcia wszędzie, nagrywać filmy, sprawdzać moje konta bankowe w podróży, posty do licznych kont w mediach społecznościowych, sprawdzać loty, organizować listę zakupów spożywczych (nie zapomnieć o niesłodzonym mleku migdałowym i awokado), debatować z rodzeństwem o niczym szczególnym, obsługiwać telewizor w sypialni, słuchać muzyki na siłowni, sprawdzać niekończące się e-maile, znajdować przepisy na cheat meal, robić selfie podczas wspinaczki … Jest tego więcej, ale na tym poprzestanę.

Też żyjesz w takim tempie? Potrzebujesz wysokiego poziomu ochrony np. przed upadkiem. Na początek, tutaj jest podział najbardziej popularnych typów etui do telefonów na rynku:

Przezroczyste, Pancerne, Sportowe, typu Kabura, Eleganckie (Slim), Wodoodporne/Wodoszczelne, w formie Opaski.

Przezroczyste etui

jakie etui supcase
UB Clear

Dla kogo przezroczysty case?

Jeśli bardzo dbasz o swój telefon, nie potrzebujesz maksymalnej ochrony. Potrzebujesz tylko tyle, by przetrwać sporadyczne upadki. Uwielbiasz kształt swojego telefonu, więc chcesz etui, które będzie konkurować z urządzeniem o Twoją uwagę. Innymi słowy, etui, które pozwala telefonowi błyszczeć to przezroczyste etui.

Sportowe etui

Kto powinien wybrać takie etui?

Sportowy case jest dla Ciebie jeśli Twoje sportowe przygody przenoszą Cię z boiska do koszykówki na kort tenisowy, z paintballu na zajęcia jogi i pilatesu.

Futerał jest wodoodporny, co jest idealne w wilgotnym środowisku.

Pancerne etui

jakie etui supcase
UB Pro

Kto powinien kupić pancerne etui?

Jedna z tych trzech osób.

Samozwańczy niezdara: zgubiłbyś głowę, gdyby nie była przymocowana. Upuszczasz swój telefon co trzeci raz, kiedy wyjmujesz go z kieszeni.

Kreatywny: Twój telefon to coś więcej niż tylko urządzenie do odbierania i wykonywania połączeń. To Twoje źródło utrzymania. Twoje filmy, zdjęcia i posty w mediach społecznościowych z różnych miejsc oznaczają sporą eksploatację i wysokie prawdopodobieństwo upadków…

Fan ruchu na świeżym powietrzu: żyjesz od godzin pracy do godzin po pracy. W pracy nie chodzi o Ciebie, ale o atmosferę, w której pracujesz. Twoja praca wymaga, abyś korzystał z telefonu mokrymi/pocącymi się rękami, na budowie lub w domu (strych, podłoga, itp.). Poza godzinami pracy, Twój pomysł na relaks to rzucanie kijem w słonej wodzie, czekając na suma, który sprawi, że Twój dzień się skończy.

Wodoodporny case

Kto powinien kupić wodoodporne etui?

Osoba, która pracuje w środowisku wodnym – hydraulicy, inżynierowie, biolodzy morscy, itd… Za kilka tygodni lecisz do tropikalnego miejsca… Albo wędkujesz w jeziorze. Jeszcze lepiej, jednym z Twoich ulubionych zajęć w tygodniu jest wylegiwanie się w saunie, łaźni parowej i basenie na siłowni. To model dla Ciebie.

Etui – opaska na ramię

Dla kogo takie etui?

Dla Ciebie, jeśli Twoje treningi są zbyt intensywne, by co kilka minut sięgać do kieszeni po telefon. Albo Twoje ulubione legginsy treningowe i spodnie do jogi nie mają kieszeni.

Etui kiedyś i dziś

Był czas – starożytny, około siedem lat temu – kiedy entuzjaści telefonów musieli wybierać między ochroną, użytecznością i stylem. Konsumenci cierpieli, zmuszeni do kupowania ochronnych, gigantycznych etui, które ledwo (lub wcale) nie mieściły się w kieszeniach… O stylowych etui mogli zapomnieć, ponieważ brakowało im wytrzymałości i zabezpieczenia ekranu.

Dziś możesz kupić etui na telefon, które chroni przed przypadkowymi uderzeniami i upadkami; jest lekkie; współpracuje z bezprzewodowym ładowaniem; ma precyzyjne wycięcia, pozwalające na łatwy dostęp do wszystkich portów, przycisków i funkcji. I co równie ważne, dzisiejsze stylowe etui pasują do twoich trampek lub piątkowego stroju wieczorowego.

Uwaga! Prosta rada

Nie każde etui jest zbudowane tak samo. Przykład: Na targach CES 2018 w Las Vegas, Unicorn Beetle Pro zdominował konkurs w drop testach przeprowadzony pomiędzy globalnymi producentami etui na telefon. Co pokazuje niższą trwałość pozostałych modeli.

Co więcej, podczas gdy UB Pro jest dostępny za mniej 100 złotych, jego konkurencja oferuje duplikat dwa, a czasami trzy razy droższy.

Źródło:supcase.com

Dodaj komentarz